0216 382 3 382
Türkçe İngilizce
/ / /

İŞGALLERİN ÖNLENMESİNE YÖNELİK ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR

İŞGALLERİN ÖNLENMESİNE YÖNELİK ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR
A+ A-

Adaların en önemli sorunlarının başında gelen kaldırım işgallerinin önlenmesine yönelik çalışmalar başlıyor.

İlçemiz genelinde işyerlerinin kendi parsel sınırları dışına taşarak kamusal alana isabet eden alanlara yaptıkları ayaklı açılır kapanır, demir profil ya da branda gibi sistemler ile oluşturulan kış bahçeleri yıkılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü, Anadolu Yakası Zabıta Daire Başkanlığı ve Belediyemiz işbirliğiyle yapılan denetimler sırasında aykırı yapılaşmanın olduğu tespit edilen işyerlerine tebligatlar yapılmaya başlandı.

Tüm Adalar’da bölge bölge uygulanacak düzenlemeler için öncelikle Büyükada Saat Meydanı çevresi ve Şehit Recep Koç Caddesi’nde bulunan 30 işyerine tebligat yapıldı. Yapılan tebligatlarda, işyerleri sahiplerine olumsuzluklarını düzeltmeleri için 15 Mart Pazar günü saat 17:00’a kadar süre verildi. Bu süre içerisinde yıkımlarını yapmayan işyeri ilgilerine ilgili kanun ve yönetmelikler doğrultusunda Yapı Tadil tutanağı tutularak, Belediyemizce yasal mevzuatlar çerçevesinde cezai işlemler uygulanacak ve yıkım gerçekleştirilerek, işyeri ruhsat iptalleri edilecek.

Yapılan çalışma kapsamında hazırlanan tebligatların içeriğinde; kaldırımların üzerine gelişi güzel ve kaçak olarak yapılan kış bahçeleri, dükkan çevresine demir profiller ile yapılan ayaklar, izinsiz olarak yapılan çıkma saçaklar, sundurmalar ile Cephe Tabela ve Rehberi Yönetmeliğine uygun olmayan tabelalar ve Tescilli yapıların cephelerinde yer alan aykırı uygulamalar da yer almakta.

Heybeliada, Burgazada ve Kınalıada’da da bölgesel olarak tespit edilen işyerlerinin tebligatları 04.03.2020 tarihi ile yapılmaya başlanacak ve işyeri sahiplerinin olumsuzluklarını düzeltmeleri için 20 Mart Cuma günü saat 17:00’a kadar süre verilecek.


© 2016 Adalar Belediyesi

Yazılım & Tasarım Litera Bilişim


E-Bülten Üyelik

© 2016 Adalar Belediyesi

Yazılım & Tasarım Litera Bilişim