0216 382 3 382
Türkçe İngilizce
/ / /

BAŞKAN GÜL’DEN ADALI KADINLARA 8 MART ÇAĞRISI

A+ A-

BAŞKAN GÜL’DEN ADALI KADINLARA 8 MART ÇAĞRISI
Belediye Meclisimiz, aylık olağan toplantısının ikinci oturumunu gerçekleştirdi. Toplantının açılışını yapan Başkanımız Erdem GÜL, tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü kutlayarak konuşmasına başladı. Dünyanın yarısını oluşturan kadınların, ekonomik, sosyal, siyasal alanda hak ihlallerine maruz kaldığını hatırlatan Başkan GÜL, kadın cinayetlerine dikkat çekti. Ülkemizde kadınların yaşam haklarının ihlal edildiğinin altını çizen GÜL, eşit ve özgür bir yaşam için daha faza mücadele etmek gerektiğini belirtirken, kadınların ekonomik, siyasal, sosyal hayata katılımı için yerel yönetimlere büyük sorumluluk ve görev düştüğünü kaydetti.
Başkan Erdem GÜL, Adalı tüm kadınları, 8 Mart Pazar günü, saat 15.30’da Belediyemiz önünde başlayacak 8 Mart yürüyüşüne davet etti.
Meclis Üyeleri Ali Fuat AKALIN ve İsmail Hakkı DURMUŞ da Meclis Kürsüsünden yaptıkları konuşmalarda Mart ayının önemli günlerinden olan 8 Mart Kadınlar Günü, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Kütüphaneler Haftası’nın anlam ve önemini ifade eden birer konuşma yaptılar. DURMUŞ, kültürel ve sosyal hayata katılımın arttırılması için kadınlara “pozitif ayrımcılık” yapılması gerektiğini söyledi.

Ardından gündem maddelerinin görüşmesine geçildi. Birinci oturumda komisyonlara havale edilen tekliflerden;
Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülen, Yazı İşleri Müdürlüğü’nün Evlendirme Ücret Tarifesi hakkındaki güncelleme teklifi oybirliği ile,Hukuk komisyonunda değerlendirilen Zabıta Müdürlüğü’nün Seyyar Satış Faaliyet Yönergesi hakkındaki teklifi değiştirilerek oybirliği ile,
Plan ve Bütçe komisyonunda görüşülen Zabıta Müdürlüğü’nün Seyyar Belge Ücretleri hakkındaki teklifi değiştirilerek oybirliğiyle kabulüne karar verildi.


© 2016 Adalar Belediyesi

Yazılım & Tasarım Litera Bilişim


E-Bülten Üyelik

© 2016 Adalar Belediyesi

Yazılım & Tasarım Litera Bilişim