0216 382 3 382
Türkçe İngilizce
/ / /

BELEDİYE MECLİS TOPLANTILARI PANDEMİ KOŞULLARINA UYGUN ŞEKİLDE BAŞLADI

BELEDİYE MECLİS TOPLANTILARI PANDEMİ KOŞULLARINA UYGUN ŞEKİLDE BAŞLADI
BELEDİYE MECLİS TOPLANTILARI PANDEMİ KOŞULLARINA UYGUN ŞEKİLDE BAŞLADI
A+ A-

Erdem GÜL başkanlığındaki Belediye Meclisimiz, Temmuz ayı olağan toplantısının birinci birleşimini gerçekleştirdi. Tüm Meclis Üyelerinin katılımıyla gerçekleşen toplantının açılışını yapan Başkan GÜL,  ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan salgın nedeniyle Nisan, Mayıs ve Haziran ayı toplantılarını gerçekleştiremediklerini hatırlatırken "Her ne kadar bu toplantıları gerçekleştiriyor olsak da salgın riski ortadan kalkmış değil. Maskelerimizi takmaya devam edelim, fiziki mesafeyi koruyalım" sözleriyle pandemi koşullarına dikkat çekti. 

 

Başkanımız GÜL,  konuşmasında salgın nedeniyle tüm dünyayı sarsan ekonomik krize de değindi ve özellikle ilçemizin bu durumdan çok etkilendiğini belirtirken, salgının da ekonomik krizin de bir an önce bitmesi temennisinde bulundu. 

 

Önergelerin sunulmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

 

Yazı İşleri Müdürlüğü’nün teklifi doğrultusunda kapalı ve açık oylama ile yapılan seçimler sonucu Nesrin Karanfil ve Haluk Salih Derman Encümen Üyeliğine, Rıza Çiftçioğlu, Engin Çelik, Kemal Türkyılmaz Hukuk Komisyonuna, Nesrin Karanfil, Metin Önal, Ali Fuat Akalın İmar Çevre Ve Sağlık Komisyonuna,  Engin Çelik, Rıza Çiftçioğlu, İsmail Hakkı Durmuş Plan ve Bütçe Komisyonuna, Nesrin Karanfil, Haluk Salih Derman, Ali Fuat Akalın Toplumsal Cinsiyet eşitliği komisyonuna seçildi.

 

Encümen ve Komisyon Üyelik seçimlerinin ardından,

 

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün, belediyede çalışan memur personelin derece yükselmelerine ilişkin teklifinin kabulüne oy birliği ile

 

Mali Hizmetler Müdürlüğünün, 2019 yılı kesin hesabı hakkındaki teklifinin Plan ve Bütçe Komisyonuna Havalesine oy birliği ile

 

Fen İşleri Müdürlüğü’nün, Belediyemize ait kara araçları hakkında İBB ile protokol yapılabilmesi için Belediye Başkanına yetki verilmesi teklifine oy birliği ile

 

İşletme Müdürlüğü’nün, Belediyemize ait deniz araçları hakkında İBB ile protokol yapılabilmesi için Belediye Başkanına yetki verilmesi teklifine oy birliği ile karar verildi.

 

Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün, Belediye Başkanına borçlanma yetkisi verilmesi hakkındaki teklifi ise Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

 

2019 yılı Faaliyet Raporu ve Denetim Raporuna ilişkin değerlendirmelerin de yapılacağı Meclis Toplantılarının 2. Birleşimi 10.07.2020 Cuma günü saat 14:30’da yapılacak.

 

 


© 2016 Adalar Belediyesi

Yazılım & Tasarım Litera Bilişim


E-Bülten Üyelik

© 2016 Adalar Belediyesi

Yazılım & Tasarım Litera Bilişim