0216 382 3 382
Türkçe İngilizce
/ / /

ADA SAKİNİ MAVİ KART YENİLEME İŞLEMLERİNDE YENİ SÜREÇ

ADA SAKİNİ MAVİ KART YENİLEME İŞLEMLERİNDE YENİ SÜREÇ
A+ A-
Ada Sakini Mavi Kart'ta Yeni Süreç
Ada Sakinleri için yeni Ada Sakini Mavi Kart başvuruları  29 Mart Pazartesi günü BELBİM internet sitesinden (https://bireysel.istanbulkart.istanbul/) ya da İstanbul Kart Merkezleri’nden yapılmaya başlanacak. 
Ada karta sahip olan vatandaşlarımızın ise 30 Nisan tarihinde kadar yenileme (vize) işlemlerini yapması gerekmekte. Ada kart sahiplerinin yenileme yapabilmek için ada kartlarında en az 90 TL olması  koşuluyla biletmatiklerden okutarak gerçekleştirebilecekler. 
Ada Sakini Mavi kart talep edecek vatandaşların ikamet sorgusunda adalarda ikametinin görüntülenmesi durumunda tüm İstanbulkart Başvuru Merkezlerinden veya bireysel internet sitesinden başvuruda bulunabilecekler. 
Sorguda İkametgâhı adalarda bulunmayanlar vatandaşlar ise İkametgâh belgesi ile veya işyeri konumu nedeniyle Ada Sakini Mavi kart almak istiyorsa Büyükada, Karaköy ve Kadıköy İstanbul kart Başvuru merkezlerine bir adet güncel vesikalık fotoğraf, çalıştığı kurum / iş yeri tarafından yazılmış kaşeli ve ıslak imzalı dilekçe, çalıştığı kuruma ait iş yeri açma ve çalışma ruhsatı / SGK kaydı veya işyeri adresine ait kayıtlı fatura ile başvuru yapabilecekler.

© 2016 Adalar Belediyesi

Yazılım & Tasarım Litera Bilişim


E-Bülten Üyelik

© 2016 Adalar Belediyesi

Yazılım & Tasarım Litera Bilişim