ADALAR BELEDİYESİ | Resmi İnternet Sitesi
0216 382 3 382
Türkçe İngilizce
/ / /

Uğur Mumcu Bir Dava İnsanıydı

Uğur Mumcu Bir Dava İnsanıydı
Uğur Mumcu Bir Dava İnsanıydı
Uğur Mumcu Bir Dava İnsanıydı
Uğur Mumcu Bir Dava İnsanıydı
A+ A-

Başkanımız Erdem Gül, Uğur Mumcu'yu anlatırken, adalet ve demokrasi  mücadelesi vermiş ve bu uğurda bedel ödemiş tüm kayıplarımızı bir bir andı. 

Gazeteci ve yazar Uğur Mumcu, ölümünün 30'uncu yıl dönümünde Adalarda bir kez daha saygı ve özlemle anıldı. Başkanımız Erdem Gül, CHP Adalar İlçe Başkanlığı tarafından Büyükada Yüksek Kahve’de düzenlenen söyleşiye katıldı. 

"ARAT VE ÖZGE YAN YANA, KOL KOLA" 
Ocak ayının bütün kayıplarını anan Başkan Gül, 19 Ocak'ta gerçekleştirilen Hrant Dink anmasını hatırlatırken, "Hrant'ın oğlu Arant ve Uğur Mumcu'nun kızı Özge orada yan yana, kol kolaydı" dedi. 

Başkan Gül, dünün karanlığını ve bugünü şu sözlerle anlattı:
" 90'lı yıllar karanlık yıllardı; gazeteciler, aydınlar katledilirdi. Bugün gazeteciler sokak ortasında öldürülmüyor olabilir ama hapislerde çürütülüyor, çürütülmek isteniyor. Ve Uğur Mumcu bugün yaşasaydı hapiste olurdu. Uğur Mumcu, yalnızca bir gazeteci değildi, Türkiye'nin aydınlık yarınları için mücadele eden bir dava insanıydı." 

"MAYIS AYI GÜZELDİR..." 

Ülkemizin içinde bulunduğu zor duruma da dikkat çeken Başkanımız Erdem Gül, 
" Bu halk çok acı çekti. Ama umutsuz olmayalım. Mayıs ayı güzeldir, umutludur... Bu korku iklimini Mayıs'ta dağıtacağız." diye konuştu. 
Etkinliğe ev sahipliği yapan CHP Adalar İlçe Başkanı Ercan Akpolat da,  Uğur Mumcu'yu, Gaffar Okkan'ı, Metin Göktepe'yi, Hrant Dink'i bir bir anarken, cinayet davalarının üstünün bilinçli bir şekilde kapatıldığını, karanlık güçlerin bulunmak istenmediğinin altını çizerken, "Faili meçhul değil, faili belli olan bu katliamlar elbet birgün aydınlatılacaktır" dedi. 
Program,  Belediyemiz Türk Halk Müziği Koro Şefi Orhan Yazar'ın Uğur Mumcu için verdiği dinleti ile son buldu.


© 2016 Adalar Belediyesi

Yazılım & Tasarım Litera Bilişim


E-Bülten Üyelik

© 2016 Adalar Belediyesi

Yazılım & Tasarım Litera Bilişim