ADALAR BELEDİYESİ | Resmi İnternet Sitesi
0216 382 3 382
Türkçe İngilizce
/ / /

ADALARDA DEPREM TOPLANTISI

ADALARDA DEPREM TOPLANTISI
ADALARDA DEPREM TOPLANTISI
ADALARDA DEPREM TOPLANTISI
ADALARDA DEPREM TOPLANTISI
A+ A-

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından bugün, "İstanbul Deprem Seferberlik Planı” kapsamında  Adalar’ın durumunun konuşulduğu bir toplantı düzenlendi.

Büyükada Anadolu Kulübü’nde gerçekleşen toplantıya Belediye Başkanımız Erdem Gül, Başkan Yardımcılarımız Engin Çelik ile Sevgi Ünsal katıldı.
"BİLİNÇLE, DAYANIŞMAYLA... "
Toplantının açılışı yapan Başkanımız Erdem Gül, olası İstanbul depremi öncesi ve sonrasında yapılacaklarının önemini anlatırken "Dayanışma" ya vurgu yaptı. Bilimin ışığında, bilinçle ve dayanışmayla zor günlerin üstesinden gelmeye çalışmak gerektiğini belirten Başkanımız, sözü uzmanlara bıraktı.

İBB Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanı Özlem Tut,  İBB Deprem Bilim Üst Kurulu Üyesi Haluk Eyidoğan, Afet Koordinasyon Merkezi Şube Müdürü Selçuk Tütüncü,  Kentsel Dönüşüm Şube Müdürü Murat Yün, İSKi Adalar Şube Müdürü Şahin Pur, İstanbul Şehircilik Atölyesi Şube Müdürü Rahmi Hızır, Deprem ve Zemin İnceleme Şube Müdürü Kemal Duran, Anadolu Yakası 1. Bölge Müdür Yardımcısı Hakan Karabulut ve Büyükada Maden Mahallesi Muhtarı Rafet Garip’in konuşmacı olarak katıldığı toplantıda olası depreme karşı alınması gereken önlemlere dikkat çekildi.

İMAR PLANININ HAYATİ ÖNEMİ
Prof. Dr. Haluk Eyidoğan ve Özlem Tut, 1/5000 Ölçekli Adalar Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı'nın bir an onaylanarak hayata geçirilmesi gerektiğini belirttiler.
"Ankara' ya sesleniyoruz; Planları bir an önce onaylayın" diyen Prof. Eyidoğan, Adalar'ın deprem fay hattına yakın olduğunu hatırlatırken, tsunami ve orman yangınları riskine de dikkat çekti. Özlem Tut ise riskli olan yapılarla ilgili hızlı şekilde çalışmaları başlatabilmek için güçlendirilmenin önün açılması gerektiğini söyledi.

Diğer konuklar tarafından da yapılan konuşmalarda toplanma alanları ve çadır barınma bakımından Adalar'ın şehre göre daha şanslı olduğu anlatılırken, toplumsal farkındalığın öneminin altı çizildi.

Toplantı, Ada sakinlerinin uzmanlara sorularıyla devam etti. 


© 2016 Adalar Belediyesi

Yazılım & Tasarım Litera Bilişim


E-Bülten Üyelik

© 2016 Adalar Belediyesi

Yazılım & Tasarım Litera Bilişim