Hızlı Menü

Basın Köşesi
Görsel ve Yazılı Basında Adalar
Turizm Rehberi
Adalar Tanıtım Rehberi
Ulaşım rehberi
Vapur, Deniz Otobüsü ve Motor Sefer Saatleri
Fayton Tarifesi
Fayton Mesafe Ücretleri
Foto Galeri
Adalar Fotoğrafları
Video Galeri
Adalar Videoları
Ada Kart

Adalar Müzesi

Gönüllüler Merkezi

PATRİK BARTHOLOMEOS VE ATİNA BAŞPİSKOPOSU İERONİMOS BÜYÜKADA'YI ZİYARET ETTİ

PATRİK BARTHOLOMEOS VE ATİNA BAŞPİSKOPOSU İERONİMOS BÜYÜKADA'YI ZİYARET ETTİ

 22.03.2012  

Atina Başpiskoposu İeronimos, Ortodoks Cemaatinin Ruhani Önderi olan Patrik Bartholomeos'un daveti üzerine İstanbul'a gelmişti. 21 Mart 2012 günü Patrikhane'yi ziyaret eden İeronimos, 22.03.2012 Perşembe günü Büyükada'ya geldi.

Adalar Metropoliti İakovos'un davetiyle gelen Başpiskopos İeronimos'a Patrik Bartholomeos ve Fener Rum Patrikhanesi yetkilileri de eşlik etti. Patrik Bartholomeos ve Atina Başpiskoposu İeronimos; Adalar Rum Ortodoks Cemaati ileri gelenleri ile Adalar Belediye Başkan Yardımcıları Ali Tokdemir ve Mürsel Ayrancı tarafından Belediye iskelesinde karşılandı.

İlk olarak Aya Dimitri Kilisesi'ni ziyaret eden konuklar, daha sonra Aya Yorgi ve Aya Nikola Manastırlarını ve Adalar Kent Müzesi'ni ziyaret ettiler. Adalar Kent Müzesi'nde, Belediye Başkan Yardımcısı Mürsel Ayrancı, Adalar Vakfı YK Başkanı Halim Bulutoğlu ve Adalar Kent Müzesi Müdürü Hülya Kurt tarafından karşılanan konuklar, müzeyi ilgiyle gezdiler. Patrik Bartholomeos müzeden çok etkilendiğini belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Patrik Bartholomeos, Başpiskopos İeronimos ve beraberindekiler Panaiya Kilisesi'ne geçerek burada Belediye Başkanı Dr. Mustafa Farsakoğlu ile sohbet ettiler. Adalar Metropoliti İokovos tarafından Panaiya Kilisesi salonunda onurlarına verilen öğle yemeğine katılan heyete, Adalar Belediye Başkanı Dr. Mustafa Farsakoğlu ve eşi Hatice Farsakoğlu da eşlik ettiler. Samimi bir ortamda geçen keyifli sohbetin ardından konuklar Belediye iskelesinden uğurlandılar.

 1236 kez okundu