0216 382 3 382
Türkçe İngilizce
/ / /

DENİZ KIZI HEYKELİ

DENİZ KIZI HEYKELİ
DENİZ KIZI HEYKELİ
DENİZ KIZI HEYKELİ

Adalar Bağımsız Sanat Platformu tarafından, Ressam Heykeltraş Feryal Tanere yaptırılan Deniz Kızı Heykelinin açılışına ilgi yoğundu.

Heykel açılışında konuşma yapan Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç Tarihi ve doğal güzelliklerimiz yanında kültürel zenginliğiyle de ön plana çıkan adalarımız bir başka değere daha kavuştuğunu belirterek, " 30 Mart yerel seçimler öncesinde adalı sanatçılarımızla bir araya gelerek adalarımızın kültürel dokusunu nasıl daha zengin hale getiririz diye görüşmeler yapmıştık.

Ada halkının bizlere güvenmesi sonucu seçilmemizle birlikte Belediyemizin ilk meclis toplantısında Deniz Kızı heykelinin yapılması için karar aldık. Ve şimdi aradan geçen iki ay sonrasında bulunduğumuz bu mekânda heykelimizin açılışını yapıyoruz. Ben bu projenin gerçekleşmesinde emeği geçen "Adalar Bağımsız Sanat Topluluğuna" teşekkür ediyorum. Hiçbir ücret talep edilmeden yapılan deniz kızı heykelinin adalarımızın önemli simgelerinden bir haline geleceğine inanıyorum. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, "Sanatsız Kalan Bir Milletin, Hayat Damarlarından Biri Kopmuş Demektir" sözü doğrultusunda her zaman sanatçılarımızın yanında olacağımızı belirterek sözlerimi noktalarken emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Tiyatro ve Sinema oyuncusu aktör Şafak Orbay'ın, günümüz dünyasını ve bu dünyanın içindeki insanı ifade edebilecek, aynı zamanda bağımsız ve yenilikçi tavrını ürettiği eserlerle ortaya çıkarabilecek bir sanat platformu oluşturma fikriyle kurulan "Adalar Bağımsız Sanat Platformu" kurucu üyeler ise Ressam Enstalasyon sanatçısı Gülhan, Dokuma ve Enstalasyon sanatçısı Gül Bolulu ve Ressam Heykeltraş Feryal Taneri. Şişli eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül açılış öncesi Deniz Kızı Heykelini ziyaret etmişti.

 

© 2016 Adalar Belediyesi

Yazılım & Tasarım Litera Bilişim


E-Bülten Üyelik

© 2016 Adalar Belediyesi

Yazılım & Tasarım Litera Bilişim